Ryzyko ESG
Termin: 07.05.2025 - 08.05.2025
Cena: 1290.00 +VAT
Miejsce: Transmisja ONLINE
Cel szkolenia
Szkolenie skierowane jest do pracowników instytucji finansowych oraz dużych korporacji GŁÓWNE CELE SZKOLENIA:
- Podniesienie kompetencji i profesjonalizmu osób odpowiedzialnych za analizę i zarządzenie ryzykiem, w tym ryzykiem ESG, osób odpowiedzialnych za konstrukcję portfeli kredytowych oraz zajmujących się budową portfeli inwestycyjnych.
- Uzyskanie przez uczestników wiedzy z zakresu ryzyka ESG.
- Znajomość przepisów prawnych z zakresu zarządzania ryzykiem ESG
GŁÓWNE KORZYŚCI Z UDZIAŁU W SZKOLENIU:
- Poznanie przez uczestnika metodologii liczenia ryzyka ESG w obszarze ratingów ESG.
- Znajomość kluczowych ratingów ESG.
- Zrozumie wzajemnego powiązania ryzyka ESG z najważniejszymi obszarami funkcjonowania przedsiębiorstwa.
- Znajomość regulacji w obszarze liczenia ryzyka ESG.
- Umiejętność identyfikacji znaczenia ryzyka ESG dla sprawozdawczości niefinansowej.
- Umiejętność identyfikacji znaczenia ryzyka ESG w obszarze produktowym, inwestycyjnym oraz kapitałowym podmiotów finansowych i niefinansowych.
Program
- Definicja ryzyka ESG oraz ratingów ESG
- Ratingi ESG a credit ratingi
- Rodzaje ratingów ESG
- Emitenci ratingów ESG
- Główne grupy ocen ESG
- Metodologia ocen ESG – główni emitenci
- Zastosowanie ratingów ESG
- Wewnętrzne a zewnętrzne modele oceny ryzyka ESG
- Akty prawne dotyczące ratingów ESG
- Rekomendacje IOSCO w zakresie ocen ESG i ich wykorzystania do zarządzania ryzykiem
- Rekomendacje EBA w zakresie zarządzania ryzykiem ESG
- Praktyczne przykłady i case study
Prowadzący
Partrycja Chodnicka - Jaworskadoktor nauk ekonomicznych, adiunkt na Wydziale Zarzadzania Uniwersytetu Warszawskiego w Zakładzie Bankowości i Rynków Pieniężnych, autorka i współautorka ponad 100 publikacji naukowych zarówno polsko jak i anglojęzycznych. Uczestniczka konferencji i seminariów o charakterze naukowym, jak i branżowym (m.in. organizowanych przez STERN, University of Oxford, University of Cambridge, London School of Economics). Prowadzi badania naukowe w zakresie zarządzania ryzykiem bankowym. Należy do zespołu realizującego badania w ramach projektu "Regulacyjne determinanty procykliczności w działalności kredytowej banków", które zostały sfinansowane decyzją Dyrektora Narodowego Centrum Nauki. Kierownik kilku projektów badawczych, m.in. dotyczących determinant credit ratingów instytucji finansowych i krajów, wpływu zmian credit ratingów na funkcjonowanie rynku finansowego, efektywności sektora bankowego, ryzyka upadłości sektora bankowego. Ekspert Komisji Europejskiej ds. przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu. Członek ABSRC, IRMC, EAEPE. Uzyskała szereg nagród i wyróżnień, w tym Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia dla doktorantów (2012/2013).
Informacje dodatkowe
Cena: 1290 zł + 23% VAT - za jedną osobę*Cena bez VAT dla opłacających szkolenie w co najmniej 70% ze środków publicznychUczestników, których dot. zwolnienie z VAT prosimy o zaznaczenie właściwego punktu w oświadczeniu na formularzu.Prosimy o dokonanie płatności przed szkoleniem po otrzymaniu pisemnego potwierdzenia oraz faktury pro-forma, podając w tytule numer faktury pro-formaCena obejmuje:- uczestnictwo w szkoleniu
- autorskie materiały szkoleniowe
- lunch, serwis kawowy
- certyfikat ukończenia szkolenia
*Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu szkolenia lub jego odwołania oraz zmiany wykładowcy z przyczyn od niego niezależnych.Warunki rezygnacji:Rezygnację przyjmujemy najpóźniej na
7 dni przed szkoleniem w formie pisemnej. Rezygnacja w późniejszym terminie wiąże się z koniecznością pokrycia kosztów w 100%. Nieobecność na szkoleniu nie zwalnia z dokonania opłaty.