Szkolenia dla sygnalistów
Ustaw o ochronie sygnalistów – uchwalona !
Procedura wdrożeniowa w sprawie ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa jest dość skomplikowana i długotrwała. Ustawa reguluje ochronę osób, które dokonują zgłoszeń nieprawidłowości i naruszeń, o których uzyskały informacje w kontekście związanym z pracą. Przewiduje się możliwość zgłaszania nieprawidłowości trzema kanałami co wiąże się z nowymi obowiązkami pracodawców.
Ważne, aby wszystkie działania były przemyślane i kompleksowe nie tylko w zakresie bezpiecznych kanałów dokonywania zgłoszeń, ale również wzięcia pod uwagę aspektów istotnych w zakresie ochrony danych (poufność sygnalisty). W ten zakres należy włączyć odpowiedzialność za prawidłowość wdrożenia oraz stałą obsługę (opracowanie procedur, obsługa kanałów komunikacji, postępowania wyjaśniające, szkolenia Pracowników etc.)
Nowe rozwiązania mają wejść w życie po trzech miesiącach od ogłoszenia w Dzienniku Ustaw. Natomiast przepisy dotyczące zgłoszeń zewnętrznych zaczną obowiązywać po sześciu miesiącach od ogłoszenia.
Zapraszamy do korzystania z naszej oferty szkoleń i doradztwa !
Stacjonarne
TYTUŁ I MIEJSCE SZKOLENIA | TERMIN I CENA |
PRACODAWCA W 2025 ROKU – KADRY I PŁACE. Wynagrodzenia 2024/2025 r. pracowników i zleceniobiorców oraz aktualne interpretacje zmian w prawie pracy Stacjonarne   Zakopane | 08.12.2024 - 10.12.2024 3100.00 + VAT 2590 + VAT |
Prawo pracy po zmianach - Dokumentacja pracownicza po ostatniej zmianie przepisów Wyjaśnienie wątpliwości, które powstały na bazie ostatnich nowelizacji przepisów prawa pracy oraz najnowsze i najciekawsze orzecznictwo Sądu Najwyższego i stanowiska urzędowe – szkolenie DLA ZAAWANSOWANYCH Stacjonarne   Poznań | 11.12.2024 - 11.12.2024 720.00 + VAT |
Online
Doradztwo
Proponujemy Państwu wykonanie usługi w zakresie wdrożenia procedur dotyczących sygnalistów.
Usługa zawiera:
1. Wykonanie audytu wstępnego w zakresie systemu zgłaszania nieprawidłowości wraz z analizą obowiązujących już w podmiocie przepisów i procedur.
2. Wybór odpowiednich kanałów zgłaszania nieprawidłowości właściwie zabezpieczonych i odpornych na wyciek danych, które zapewnią anonimowe i poufne raportowanie nieprawidłowości.
3. Identyfikacja występujących w podmiocie ryzyk i obszarów, które mogą stanowić podstawę do zgłaszania nieprawidłowości.
4. Opracowanie niezbędnej dla podmiotu dokumentacji czyli procedur zgłaszania oraz procedowania zgłoszeń o nieprawidłowościach wraz z wzorami dokumentów w tym zakresie.
5. Przeprowadzenie 1 szkolenia dla pracowników .
Celem dokonania wyceny zapraszamy do kontaktu:
Martyna Potyńska
Key Account Manager
Tel.: +48 22 543 17 91
Wioletta Brzozowska
tel: +48 22 679 45 00
Newsletter BDO
Aktualności
- Egzekucja administracyjna z wynagrodzenia za pracę
- Klika słów o urlopie na żądanie
- Cyfryzacja dokumentów księgowych
- Nowa definicja budynku i budowli
- Limit płatności gotówkowych z wątpliwościami
- Amortyzacja łodzi sezonowej
- Ochrona sygnalistów już obowiązuje
- Podatek od budowli wchodzącej w skład przedsiębiorstwa
- Pojęcie zagranicznej jednostki kontrolowanej
- Tajemnica zawodowa i raportowanie MDR