Prawo pracy 2025 - najważniejsze wybrane zagadnienia z uwzględnieniem planowanych zmian
Termin: 27.02.2025 - 27.02.2025
Cena: 720.00 +VAT
Miejsce: Gdańsk
Cel szkolenia
W Kodeksie pracy funkcjonuje wiele nowych rozwiązań. Już obowiązuje ustawa o sygnalistach. Zmienią się także przepisy Kodeksu pracy i zostanie wprowadzony uzupełniający urlop macierzyński. Szkolenie stanowi usystematyzowanie wybranej wiedzy z zakresu prawa pracy i służy rozwiązaniu problematycznych kwestii, które pojawią się na gruncie stosowana nowych przepisów.
Szkolenie omawia też Unijną dyrektywę o przejrzystości wynagrodzeń, co pozwoli pracodawcom lepiej przygotować się do jej stosowania. Problem dyskryminacji płacowej ze względu na płeć jest zjawiskiem, które powinno być wyeliminowane i przepisy dyrektywy 2023/970 mają w swoim założeniu jak najszybsze dojście do tego celu. Zgodnie z obowiązującym prawem, państwa członkowskie mają dwa lata, licząc od dnia publikacji dyrektywy w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, do implementowania jej przepisów. Graniczną datą będzie 7 czerwca 2026 r.
Adresaci:- pracodawcy
- dział HR
- pozostali pracownicy
- wszyscy zainteresowania tą tematyką
Program
1. Uzupełniający urlop macierzyński.a) Dla kogo?
b) W jakim wymiarze?
c) Jak o niego wnioskować?
2. Stanowiska wyposażone w monitory ekranowe – zmiany przepisów bhp. Nowe przepisy BHP – monitor stacjonarny i szkła kontaktowe dla pracownika.
3. Obowiązki związane z przepisami o ochronie sygnalistów.a) Wewnętrzna procedura dokonywania zgłoszeń naruszeń prawa i podejmowania działań następczych w związku z tym zgłoszeniem. Co to jest i co składa się na jej treść ? Kogo dotyczy ? Jakie są sankcje za brak jej wprowadzenia?
4. Zwolnienie pracownika z kosztów postępowania sądowego. Spór z pracodawcą - na jakie ułatwienia może liczyć pracownik?
5. Obowiązki dalszego zatrudniania pracownika do czasu zakończenia sporu sądowego. Kogo i kiedy ta sytuacja dotyczy? Konsekwencje dla pracodawcy wprowadzenie nowych przepisów. Jakie będą skutki zabezpieczenia?
6. Dyrektywę nr 2023/970 w sprawie wzmocnienia stosowania zasady równości wynagrodzeń dla mężczyzn i kobiet - co należy się przygotowaća) obowiązek raportowania
b) odszkodowanie dla ofiar dyskryminacji płacowej
c) dostęp do informacji pracowników
d) implementacja dyrektywy do porządku prawnego
Prowadzący
Beata Kozakowska-Burdzińskaradca prawny, wykładowca prawa w szkole wyższej i trener z uprawnieniami pedagogicznymi. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z prawem pracy, czasem pracy i dokumentacją pracowniczą. Jej szkolenia to idealne połączenie praktyki dnia codziennego z najnowszym orzecznictwem.
Informacje dodatkowe
Cena: 720 zł + 23% VAT - za osobę
680 zł +23% VAT - za osobę przy zgłoszeniu dwóch lub więcej osób z firmy*Cena bez VAT dla opłacających szkolenie w co najmniej 70% ze środków publicznychUczestników, których dot. zwolnienie z VAT prosimy o zaznaczenie właściwego punktu w oświadczeniu na formularzu.Prosimy o dokonanie płatności przed szkoleniem po otrzymaniu pisemnego potwierdzenia oraz faktury pro-forma, podając w tytule numer faktury pro-formaCena obejmuje:- uczestnictwo w szkoleniu
- materiały szkoleniowe oraz certyfikat ukończenia szkolenia - wysłane elektronicznie
- lunch, serwis kawowy
*Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu szkolenia lub jego odwołania oraz zmiany wykładowcy z przyczyn od niego niezależnych.Więcej informacji o hotelu: Hotel ScandicWarunki rezygnacji:Rezygnację przyjmujemy najpóźniej na
7 dni przed szkoleniem w formie pisemnej. Rezygnacja w późniejszym terminie wiąże się z koniecznością pokrycia kosztów w 100%. Nieobecność na szkoleniu nie zwalnia z dokonania opłaty.